TETRA PAK

TETRA PAK

Tetra Pak to światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Firma dostarcza bezpieczne, innowacyjne produkty, które każdego dnia zaspokajają potrzeby setek milionów ludzi na całym świecie. W Polsce firma obecna jest od 1990 r., a od roku 1993 dostarcza kompletne linie technologiczne do produkcji i pakowania mleka, przetworów mlecznych, soków i napojów owocowych i warzywnych oraz przetworów owocowo-warzywnych. W ofercie Tetra Pak są także linie pasteryzujące, linie UHT, urządzenia serowarskie, instalacje do produkcji lodów, urządzenia do produkcji deserów, przerobu płynnej masy jajowej oraz bogaty asortyment tzw. kluczowych komponentów (np.: wirówki, w tym baktofugi, homogenizatory, wymienniki ciepła, urządzenia do standaryzacji tłuszczu, moduły filtracyjne).

Oprócz portfolio maszyn i urządzeń unikalną ofertą Tetra Pak jest pełna obsługa procesu produkcji, od surowca do końcowego produktu na palecie, przygotowanego do dostawy sklepowej. Można tu zaliczyć również wsparcie klienta w przygotowaniu działań promocyjnych oraz realizacji programów społecznych, czego doskonałym przykładem jest realizowany od 2006 roku program mleka szkolnego „Mleko z klasą”.

Firma jest także inicjatorem rozpoczętej w 2017 r. społecznej dyskusji na temat opakowań i ich wpływu na środowisko i zdrowie człowieka w ramach kampanii „Dobre opakowanie ma znaczenie”. Jej celem jest zachęcenie konsumentów do podejmowania świadomych wyborów. Więcej informacji na temat kampanii dostępne jest na stronie www.dobreopakowanie.com  Działania można także śledzić bezpośrednio na profilach Facebook i Instagram Tetra Pak Polska.